Gribe İyi Gelen Meyveler, Grip mevsimsel olarak yaşanan ve influenza virüsünün neden olduğu bir hastalıktır. Grip ile soğuk algınlığının karıştırılmaması gerekir. Grip soğuk algınlığına göre daha ağır ve uzun süre de geçmektedir. Grip kişiler de baş ağrısı, öksürme, halsizlik, burun akıntısı, ateş yükselmesi ve hapşırma şeklinde kendini göstermektedir. Soğuk algınlığı ise kişiler de burun akıntısı ve burun tıkanıklığı şeklinde görülmektedir. Grip genellikle solunum yoluyla kişiden kişiye bulaşmaktadır. Kişilerin gribi geçirme süreleri ve durumu birbirinden farklıdır. Özellikle kalp, böbrek, şeker hastaları ve çocuklar gribi daha ağır geçirmektedir. Grip için yeterli önlem alınmazsa daha ağır hastalıklara neden olmaktadır. Grip ortama 8-10 içinde geçmektedir. Ortalama iyileşme süresi uzarsa grip zatürre gibi daha ciddi hastalıklara neden olabilir. Bu nedenle gribe yakalanan kişiler gerekli önlemleri alması gerekmektedir. Bu önlemlerden biri de gribe iyi gelebilecek meyveleri tüketmektir.

Gribe iyi gelen meyveler; Meyveler bir vitamin deposudur. Vücudun direncini artırır ve hastalıklara karşı bağışıklık sistemini güçlendirir. Grip için tüketilen meyveler genellikle A, B, B1,B2 VE C vitamini içermektedir. Genel olarak grip için tüketilen meyveler şunlardır; Portakal, mandalina, kivi, greyfurt, ayva, elma, nar muz ve armut gibi meyveler gribe iyi gelmektedir.

Uzmanlardan gribe karşı bilinmesi gereken ‘7 meyve gerçeği’

1. Portakal ve limon, vücudun günlük C vitamini ihtiyacının yarısını karşılıyor!
2. Özellikle ateşli hastalıklara karşı güçlü bir silah olan vişnenin suyu, susuzluğa birebir..
3. Lifli meyveler kayısı ve şeftali de gribe savaş açıyor..
4. Zihinsel yorgunluk için elma çok etkili!
5. Sihirli iksir üzüm suyu, bol miktarda A ve C vitamini deposudur.
6. Çok eski zamanlardan beri boğaz ağrısı ve sindirim sistemi rahatsızlıklarının tedavisinde kullanılan yabanmersini yeniden keşfediliyor.
7. Meyveyi bulamıyorsan suyunu iç!

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir